Wyznanie Pepa Guardioli w czterech słowach z Manchesteru City potwierdza, że ​​Mauricio Pochettino Chelsea miał rację

• 18 kwietnia, 2024

Z punktu widzenia Chelsea środowy wieczór nie mógł ułożyć się dla nich lepiej.

Arsenal, ich zaciekły rywal, został pokonany w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium, co oznacza, że ​​The Blues nadal są jedyną drużyną z Londynu, która zdobyła europejskie trofeum. Ponadto sobotni przeciwnik, Manchester City, został pokonany przez Real Madryt w rzutach karnych po rozegraniu przed meczem ponad 120 minut wyczerpującej piłki nożnej.

Los Blancos objęli prowadzenie na początku meczu w Manchesterze dzięki Rodrygo, dając w dwumeczu przewagę 4:3 14-krotnym zwycięzcom Ligi Mistrzów. Jednak były zawodnik Chelsea, Kevin De Bruyne, strzelił gola w drugiej połowie, dzięki czemu remis przedłużył się o dodatkowe 30 minut.

Dogrywka była burzliwa i mecz zakończył się rzutami karnymi. Luka Modrić nie trafił w pierwszy rzut karny dla Madrytu, ale Bernardo Silva i inny były pomocnik Chelsea Mateo Kovacic nie zdołali zdobyć gola dla City, co wyeliminowało posiadaczy Ligi Mistrzów z rozgrywek.

Pep Guardiola będzie zdruzgotany, że nie może dodać do swojej kolekcji kolejnego Pucharu Europy, ale będzie też zirytowany, że jego zespół został zmuszony do grania 120 minut zaledwie trzy dni przed wyjazdem na Wembley, gdzie miał zmierzyć się z Chelsea. Erling Haaland zszedł z boiska przed rozpoczęciem dogrywki, a pod koniec dodatkowych 30 minut na boisko wszedł De Bruyne.