Technologia

YouTube eksperymentuje z sekcjami komentarzy opartymi na sztucznej inteligencji i chatbotem ChatGPT, aby uzyskać lepsze rekomendacje

  • 8 listopada, 2023
  • 2 min read
YouTube eksperymentuje z sekcjami komentarzy opartymi na sztucznej inteligencji i chatbotem ChatGPT, aby uzyskać lepsze rekomendacje


Google wprowadza nowe, ekscytujące eksperymenty związane ze sztuczną inteligencją w YouTube, aby poprawić jakość oglądania i interakcji. Chociaż te funkcje są we wczesnej fazie testów, niektórzy subskrybenci YouTube Premium mogą mieć możliwość wypróbowania ich na youtube.com/new.

Według amerykańskiego giganta technologicznego pierwszy eksperyment ma na celu uproszczenie poruszania się po obszernych sekcjach komentarzy w długich filmach. Do organizowania komentarzy w łatwo zrozumiałe tematy wykorzystywana jest technologia sztucznej inteligencji.

Jeśli bierzesz udział w tym eksperymencie, po otwarciu sekcji komentarzy na urządzeniu mobilnym znajdziesz nową opcję sortowania komentarzy według „Tematów”. Ta funkcja może być szczególnie przydatna dla twórców treści, którzy chcą szybko nawiązać kontakt z odbiorcami lub znaleźć inspirację do nowych pomysłów na treści w oparciu o dyskusje.

Twórcy będą mogli także usuwać określone tematy komentarzy, usuwając poszczególne komentarze. Należy pamiętać, że tematy te są generowane na podstawie opublikowanych komentarzy, a sprawdzane komentarze zawierające zablokowane słowa lub komentarze od zablokowanych użytkowników nie zostaną uwzględnione, podkreśla post na blogu Google.

Oprócz eksperymentu z organizacją komentarzy Google testuje także konwersacyjne narzędzie AI. Jak wynika z wpisu na blogu Google, narzędzie to ma na celu dostarczanie widzom informacji i rekomendacji związanych z oglądanym filmem, a wszystko to bez przerywania odtwarzania.

Warto przeczytać!  Kamiya Jani bierze udział w oficjalnej premierze Samsunga Galaxy S23 z Reliance Digital

W przypadku treści edukacyjnych może nawet oferować quizy i odpowiedzi zachęcające do głębszego zrozumienia tematu. Jeśli bierzesz udział w tym eksperymencie, możesz uzyskać dostęp do narzędzia, klikając „Zapytaj” pod wybranymi filmami i zadając pytania dotyczące filmu lub wybierając jedną z sugerowanych podpowiedzi – twierdzi Google.

Według Google oba te eksperymenty mają na celu zwiększenie atrakcyjności i dostarczania informacji użytkownikom YouTube. Należy pamiętać, że te funkcje są testowane w ograniczonym zakresie. Z czasem użytkownicy YouTube Premium w Stanach Zjednoczonych korzystający z urządzeń z Androidem będą mogli dołączyć do tych eksperymentów.

Alarm kamienia milowego!Livemint zajmuje pierwsze miejsca na listach przebojów jako najszybciej rozwijający się serwis informacyjny na świecie 🌏 Kliknij tutaj wiedzieć więcej.


Źródło