Zainspirowana Austria wygrywa z Polską | Wiadomości piłkarskie

• 21 czerwca, 2024
Zainspirowana Austria wygrywa z Polską |  Wiadomości piłkarskie

Dwa gole wyrafinowanych umiejętności i urody wystarczyły, aby zapewnić Austrii zwycięstwo w emocjonującym meczu Grupy D z Polską w piątek, kiedy jako wisienkę na torcie dodano trzecią, która ponad wszelką wątpliwość przypieczętowała transakcję.

Środkowy Austriak Marko Arnautovic zostaje przytulony przez kolegów z drużyny po strzeleniu gola w meczu grupy D z Polską.(AP)

Austria bardzo dobrze rozpoczęła mecz i przejęła pełną kontrolę nad przebiegiem meczu, zanim jeszcze Polska stanęła na nogi. Ta presja na początku spotkania nasiliła się jeszcze bardziej, gdy austriacki środkowy obrońca Gernot Trauner po zaledwie dziewięciu minutach strzelił z ośmiu jardów głową i trafił do bramki rzadko spotykaną jakością.

Teraz obejrzyj swoją ulubioną grę w Crickit. W każdej chwili w dowolnym miejscu. Dowiedz się jak

Wykrzywił swoje ciało i skierował je w lewy górny róg bramki Wojciecha Szczęsnego. Jeśli chodzi o początek, nie mogło być lepiej. Był to także najszybszy gol Austrii w historii na mistrzostwach Europy i najszybszy gol na dużym turnieju od Mistrzostw Świata w 1954 roku.

Jednak Polacy powoli oswajali się z czekającym ich zadaniem i w 30. minucie zostali nagrodzeni za determinację, gdy opanowany Kryzsztof Piątek wyprzedził Patricka Pentza w bramce Austrii.

Warto przeczytać!  Sarens w Polsce błyszczy na rodzinnych targach pracy w Sochaczewie

Obie drużyny na przerwę schodziły z wynikiem 1:1, ale Austria po raz kolejny wyszła na boisko z taką drużyną, która wyglądała, jakby bardziej chciała zwycięstwa. W drugiej połowie Polska wprowadziła na boisko najlepszego strzelca wszechczasów Roberta Lewandowskiego, ale nie miało to większego wpływu na mecz.

Christoph Baumgartner ponownie dał Austrii prowadzenie w 66. minucie dzięki uroczemu manekinowi Marko Arnautovicia. Wbiegł na piłkę prostopadłą, posłał bramkarza w niewłaściwą stronę, po czym zakończył stylowo.

To był przykład tego, co Arnautovic może wnieść do zespołu – odrobinę magii. Jednak nieco później zobaczyliśmy drugą stronę indywidualisty, który dostał żółtą kartkę za przypadkowe odepchnięcie na bok gracza przeciwnika.

Wydawało się jednak, że ten gol jeszcze bardziej przyspieszył Austrię, a Polska po prostu nie była w stanie dotrzymać jej tempa. Jeśli wynik 2-1 nadal wydawał się nieco niebezpieczny, Sabitzer zdobył rzut karny dla swojej drużyny, gdy został powalony przez Szczęsnego, który złapał go w kostkę, gdy ten rzucił mu się do nóg.

Warto przeczytać!  Polska będzie debatować nad rygorystycznym ustawodawstwem antyaborcyjnym

Arnautovic posłał Szczesnych w złą stronę, wbijając piłkę w prawy dolny róg, podwyższył wynik na 3-1 i przypieczętował swoje pierwsze zwycięstwo w turnieju.

Trener Ralf Rangnick, który pozostał w drużynie pomimo zainteresowania ze strony Bayernu Monachium, dobrze przyjął swoją taktykę, a austriacka mieszanka mocnego biegania, szybkich przejść i wysokiego pressingu okazała się dla Polski przesadą.

Austria również spisała się imponująco w pierwszym meczu (z Francją), ale biorąc pod uwagę fakt, że w grupie znalazły się także Francja i Holandia, był to mecz, który absolutnie musiały wygrać, a udało im się to dzięki występowi, który powinien utrzymać ich na dobrej pozycji, nie liczy się opozycja.

Tak czy inaczej, ostatni mecz grupowy będzie dla nich kluczowy, ale na razie mają prawo marzyć o awansie do 1/8 finału.

Złap każdy wielki hit, każdą bramkę dzięki Crickit, kompleksowemu miejscu, w którym znajdziesz wyniki na żywo, statystyki meczów, quizy, ankiety i wiele więcej

Śledź wszystkie najnowsze aktualizacje wyników meczów piłki nożnej wraz z harmonogramem EPL 2024, harmonogramem ISL 2024 i innymi powiązanymi aktualizacjami w tabeli punktów ISL 2024 na stronie internetowej i aplikacji Hindustan Times

Warto przeczytać!  Wojsko w kampanii PiS. Bojowy Humvee strzegł dmuchanej zjeżdżalni