Biznes

Zaorski sprzedaje swój apartament. Najdroższe mieszkanie w Polsce

  • 20 listopada, 2023
  • 3 min read
Zaorski sprzedaje swój apartament. Najdroższe mieszkanie w Polsce


Michał Misiura2023-11-20 14:12redaktor Bankier.pl

publikacja
2023-11-20 14:12

Najdroższy apartament w Polsce może zmienić wkrótce właściciela. O planach sprzedaży nieruchomości poinformował na X (d. Twitter) Rafał Zaorski – znany polski spekulant giełdowy.

Znany spekulant sprzedaje najdroższy apartament w Polsce. Chce dwa razy więcej niż zapłacił
Znany spekulant sprzedaje najdroższy apartament w Polsce. Chce dwa razy więcej niż zapłacił
fot. Marek Wiśniewski / / FORUM/ Puls Biznesu

480-metrowy apartament na 50 piętrze wieżowca przy ulicy Złotej 44 został kupiony przez Rafała Zaorskiego w czerwcu 2022 roku za 22,9 mln złotych. Spekulant chce sprzedać go teraz za ponad dwukrotnie więcej, ustalając cenę na 50 mln złotych. Przekłada się to na imponującą cenę 104 tys. złotych za metr kwadratowy.

Według deklaracji na platformie X, Zaorski zamierza zainwestować pieniądze w całości w sztuczną inteligencję „pod powtórkę hossy i bessy internetowej z 99/00”. Spekulant ogłosił również, że stworzony przez niego projekt BigShortBets zostanie wehikułem inwestycyjnym. Próbowaliśmy uzyskać w tej sprawie komentarz od Rafała Zaorskiego, żeby poznać więcej szczegółów. Jeżeli go otrzymamy, artykuł zostanie zaktualizowany.

Warto przeczytać!  Nowa Honda CR-V, ZR-V i e:Ny1. Widziałem aż trzy premiery Hondy

Apartament Rafała Zaorskiego zajmuje całe 50 piętro w liczącym 54 kondygnacje 192-metrowym wieżowcu w centrum Warszawy, nazywanym “Żaglem Liebeskinda” na cześć architekta, który stał za jego projektem. Budynek został oddany do użytku na początku 2017 roku, 9 lat po wbiciu pierwszej łopaty na placu budowy.

Zaorski kupił apartament po udanym zakładzie przeciwko rynkowi kryptowalut. Dzięki shortom na bitcoinie, ethereum, lunie i innych cyfrowych aktywach miał zarobić w nieco ponad miesiąc 10 mln dolarów, czyli około 44 mln złotych. Informacje na ten temat podał sam w maju 2022 roku. Wokół  sukcesu Rafała Zaorskiego pojawiły się wówczas kontrowersje. Niektóre osoby z inwestycyjnego światka zarzucały mu, że wykorzystał do gry 700 ETH ze środków zebranych od inwestorów na rozwój jego projektu BigShortBets.

Mieszkanie przy ulicy złotej 44 stało się miejscem spotkań rynkowych graczy. Zaorski wydał serię tokenów NFT o nazwie “504”, będącej odniesieniem do numeru jego apartamentu. Miały one pełnić rolę biletu wstępu na organizowane w nim wydarzenia. Wyemitowano 226 sztuk NFT, a ich cena zaczynała się od 0,5 ETH (w tamtym czasie ok. 3700 PLN). Według informacji podanych przez Zaorskiego na platformie X, po sprzedaży apartamentu, tokeny 504 zostaną wykupione od posiadaczy.

Warto przeczytać!  Jasionka. Rusza budowa potężnej bazy serwisowej dla samolotów

Uwadze internautów nie umknął fakt, że w apartamencie nr 504 przy ul. Złotej, prawdopodobnie został nagrany ostatni komentarz Krzysztofa Stanowskiego, w którym dziennikarz przedstawiał założenia swojego Kanału Zero – nowego projektu, który realizuje po odejściu z Kanału Sportowego.

Źródło:
Źródło