Świat

Zaproponowane przez Republikanów obniżki IRS byłyby „szkodliwe”: Janet Yellen

  • 7 listopada, 2023
  • 5 min read
Zaproponowane przez Republikanów obniżki IRS byłyby „szkodliwe”: Janet YellenWaszyngton
CNN

Sekretarz skarbu Janet Yellen broniła Urzędu Skarbowego we wtorkowym przemówieniu przed powtarzającymi się groźbami Republikanów dotyczącymi obcięcia finansowania agencji.

„Zabawy polityczne z finansowaniem IRS są niedopuszczalne. Cięcie byłoby szkodliwe i nieodpowiedzialne” – stwierdziła Yellen.

Ustawa Demokratów o redukcji inflacji, która została uchwalona w zeszłym roku, przyznała IRS napływ 80 miliardów dolarów. Pieniądze mają pomóc w walce z oszustwami podatkowymi i usprawnieniu obsługi podatników.

Finansowanie stało się jednak politycznie kontrowersyjne.

Niedawno Republikanie w Izbie Reprezentantów głosowali za wycofaniem 14,3 miliarda dolarów z IRS na opłacenie pakietu pomocy nadzwyczajnej dla Izraela w następstwie ataków terrorystycznych Hamasu, ale jest mało prawdopodobne, aby ustawa w ogóle trafiła pod głosowanie w kontrolowanym przez Demokratów Senacie .

Nowo wybrany spiker Izby Reprezentantów Mike Johnson powiedział, że cięcia IRS zrównoważą wydatki Izraela, ale niezależni eksperci ds. budżetu wielokrotnie powtarzali, że odbieranie pieniędzy z działań wykonawczych IRS w rzeczywistości zwiększy deficyt. W rzeczywistości bezpartyjne Biuro Budżetowe Kongresu stwierdziło w zeszłym tygodniu, że obcięcie 14,3 miliarda dolarów z IRS zmniejszy kwotę dochodów podatkowych, które agencja może zebrać o 26,8 miliarda dolarów w ciągu 10 lat.

Warto przeczytać!  Wojna w Izraelu z Hamasem: ONZ ostrzega przed „desperacką” sytuacją w Gazie w związku z nasileniem się strajków i wzrostem liczby ofiar śmiertelnych

Od czasu przejęcia kontroli nad izbą w styczniu Izba GOP podjęła kilka wysiłków, aby odzyskać część funduszy IRS, a niektórzy przedstawiciele wzywali nawet do całkowitego zniesienia IRS. Na początku tego roku Republikanom udało się umorzyć 20 miliardów dolarów z IRS w ramach porozumienia mającego na celu rozwiązanie problemu pułapu zadłużenia.

Wielu Republikanów twierdzi, że IRS wykorzysta te pieniądze do ścigania podatników z klasy średniej i właścicieli małych firm, choć administracja Bidena stwierdziła, że ​​podatnicy zarabiający mniej niż 400 000 dolarów rocznie nie będą musieli stawić czoła podwyżce podatków w związku z nowym finansowaniem.

„Pozwólcie, że wyrażę się tak jasno, jak to możliwe. Program IRS w zakresie wykorzystania funduszy Ustawy o ograniczaniu inflacji jest następujący: Jeśli masz średnie lub niskie dochody, lepsza obsługa; jeśli jesteś bogaty, więcej kontroli” – powiedział komisarz IRS Danny Werfel w przemówieniu, które wygłosił we wtorek po uwagach Yellen.

Administracja Bidena pragnie pokazać, w jaki sposób nowe fundusze pomagają IRS ulepszyć usługi podatników i zwiększyć wysiłki w zakresie egzekwowania prawa.

„Nowe finansowanie napędza zmiany w całym IRS i widzimy falę ulepszeń, jakich agencja nie widziała od pokolenia” – powiedział Werfel.

Warto przeczytać!  Rosja ewakuuje dzieci z przygranicznych wiosek jako sytuację „niepokojącą”

W sezonie składania wniosków w 2023 r. IRS był w stanie odebrać o 3 miliony więcej połączeń i skrócić czas oczekiwania na telefon z 28 minut do trzech minut w porównaniu z rokiem poprzednim, po zatrudnieniu 5000 nowych przedstawicieli obsługi klienta. Zwiększając w tym roku egzekwowanie prawa wobec milionerów, IRS zebrał 160 milionów dolarów zaległych podatków.

IRS osiągnął już także swój cel wyznaczony na początku tego roku, polegający na zapewnieniu podatnikom możliwości odpowiadania na całą korespondencję IRS online. Wcześniej istniały pewne formularze, na które można było odpowiedzieć tylko on papier pocztą. IRS szacuje, że w wyniku tej zmiany ponad 94% indywidualnych podatników nie będzie już musiało wysyłać poczty do agencji.

IRS uruchomił także plan digitalizacji wszystkich zeznań podatkowych składanych w formie papierowej do 2025 r. Oczekuje się, że to posunięcie skróci czas przetwarzania o połowę i przyspieszy zwroty o cztery tygodnie.

IRS spodziewa się wprowadzić jeszcze więcej ulepszeń w przyszłym roku.

Na przykład istniejące narzędzie internetowe znane jako „Gdzie jest mój zwrot pieniędzy?” będą mogli udzielić podatnikom bardziej szczegółowych informacji na temat statusu zwrotu podatku po złożeniu federalnego zeznania podatkowego, w tym na temat tego, czy IRS potrzebuje ich do odpowiedzi na pismo z prośbą o dodatkowe informacje.

Warto przeczytać!  Metsola chce, by rozmowy o członkostwie Ukrainy w UE rozpoczęły się jeszcze w tym roku – POLITICO

IRS spodziewa się również zapewnić większą pomoc w składaniu zeznań podatkowych osobiście w swoich Centrach Pomocy Podatnikom. Podatnicy mogą udać się na te strony, aby uzyskać bezpłatną pomoc przeszkolonych wolontariuszy. Celem agencji jest zwiększenie liczby podatników korzystających z bezpłatnej pomocy w przygotowaniu zeznania podatkowego o około 50 000 w sezonie rozliczeniowym 2024.

Chociaż te ulepszenia mają na celu zapewnienie podatnikom mniejszej liczby powodów do dzwonienia do urzędu skarbowego, nowa technologia skraca czas oczekiwania na odebranie telefonu. Na głównej linii IRS dostępna jest teraz opcja oddzwaniania, gdy przewidywany czas oczekiwania przekracza 15 minut. Rozmówca może się rozłączyć i odebrać połączenie później.

Ponadto, IRS pracuje obecnie nad stworzeniem własnego programu bezpłatnego składania zeznań podatkowych, znanego jako Direct File, który zostanie uruchomiony w przyszłym roku jako ograniczony program pilotażowy i będzie dostępny dla niektórych podatników w 13 stanach.

Ten nagłówek i artykuł zostały zaktualizowane o dodatkowe informacje.


Źródło