Carlos Alcaraz pokonuje Novaka Djokovica ponownie i broni tytułu mistrza Wimbledonu

• 14 lipca, 2024
  • 6 min read

Carlos Alcaraz pokonał Novaka Djokovicia 6-2, 6-2, 7-6 (4) w niedzielnym finale męskiego Wimbledonu, zdobywając swój czwarty tytuł Wielkiego Szlema w wieku 21 lat.

Był to rewanż za zeszłoroczny mecz o mistrzostwo rozgrywany na trawie All England Club, który Alcaraz wygrał w pięciu setach.

Ten mecz — rozgrywany przed publicznością na korcie centralnym, na której znajdowała się również księżna Walii, Kate, w rzadkim publicznym wystąpieniu od czasu ogłoszenia, że ​​ma raka — był znacznie łatwiejszy dla Alcaraza, przynajmniej do momentu, gdy potknął się, mając trzy piłki meczowe, serwując na zwycięstwo przy stanie 5-4 w trzecim secie.

Alcaraz jednak się pozbierał i ostatecznie zdobył drugie z rzędu duże trofeum po triumfie na kortach ziemnych podczas ubiegłomiesięcznego French Open.

Hiszpan zdobył swój pierwszy tytuł Wielkiego Szlema podczas US Open 2022 jako nastolatek, a żaden mężczyzna nie zgromadził większej ilości trofeów Wielkiego Szlema przed ukończeniem 22. roku życia niż on.

W wielkich finałach poprawił swój bilans na 4-0.

37-letni Djokovic, noszący szary rękaw na swoim operacyjnie naprawionym prawym kolanie, został odrzucony w swojej próbie zdobycia ósmego tytułu Wimbledonu i rekordowego 25. wielkoszlemowego turnieju. 3 czerwca zerwał łąkotkę na Roland Garros i dwa dni później przeszedł operację w Paryżu.

Niecałe sześć tygodni później Djoković w niedzielę nie był w swojej najlepszej formie – i z pewnością Alcaraz miał z tym coś wspólnego.

To właśnie wtedy, gdy Alcaraz był o krok od zwycięstwa, sytuacja stała się odrobinę bardziej intrygująca, ponieważ niektórzy widzowie skandowali dwusylabowy przydomek Djokovica — „No-le! No-le!” — podczas gdy inni odpowiadali chórem „Let’s go, Carlos! Let’s go!”

Warto przeczytać!  Składy reprezentacji Indii na trasę SL - Droga przed Ravindrą Jadeją, Mohammedem Shamim, Hardikiem Pandyą i KL Rahulem

karuzela wideo

Alcaraz prowadził 5-4, 40-zero w trzecim secie, gdy okazja wzięła nad nim górę. Zmarnował swój pierwszy punkt mistrzowski podwójnym błędem, rozpoczynając serię pięciu błędów z jego strony, które oddały punkty — i tę grę — Djokovicowi. Był bekhend, który poszedł nie tak. Forhendowy wolej. Forhend. Kolejny forhend. To był jedyny raz w całym meczu, kiedy Djokovic przełamał Alcaraza.

Nagle było 5-all. Nagle Alcaraz wydawał się poruszony. Nagle Djokovic mógł mieć nadzieję.

Ale w następującym tie-breaku Alcaraz zdobył czwartą piłkę meczową i zachował spokój, jak to tylko możliwe tym razem. Wkrótce wspiął się na trybuny, by uściskać swojego trenera, Juana Carlosa Ferrero i innych.

Niecałe 2 i pół godziny wcześniej, na początku, mecz otwarcia wydawał się zapowiadać wciągający, zacięty pojedynek — i długi, być może martwiąc niektórych o to, czy uda im się dotrzeć do pubu lub na kanapę na czas, aby obejrzeć mecz Anglii z Hiszpanią w finale Mistrzostw Europy w piłce nożnej mężczyzn w Niemczech w niedzielny wieczór. Alcaraz, oczywiście, miał kibicowskie zainteresowanie.

Podsumowując, mecz składał się z siedmiu dwójek i 20 punktów w ciągu zaledwie 14 minut, zawierając świetne momenty obu panów. Sprint, poślizg i rozciąganie obrony Djokovica. Zwroty zwycięskie Alcaraza. Kiedy uderzył silną odpowiedź na serwis 125 mph (202 km/h) i wymusił szeroki forehand od Djokovica, Alcaraz wykorzystał swoją piątą szansę na przełamanie.

Warto przeczytać!  LSG vs CSK, IPL 2024 – KL Rahul podejmuje decyzję i robi huk

Jak się okazało, była to najbardziej zacięta część spotkania aż do trzeciego seta.

Nie żeby nie było śladów geniuszu w dalszej części. Po prostu wynik nigdy nie wydawał się być kwestią sporną.

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami z Euro 2024. Poznaj dzisiejszy mecz Euro 2024. Sprawdź zaktualizowaną listę najlepszych strzelców goli w Euro 2024. Sprawdź tabelę punktów Euro 2024 i wyniki meczu Euro 2024 oraz harmonogram meczu Euro 2024.

Warto przeczytać!  Jimmy Anderson zakończy karierę testową tego lata, gdy Anglia patrzy w przyszłość | Jimmy'ego Andersona

najlepsze filmy

Pokaż wszystkie

• WYŁĄCZNIE: Szef operacji krykieta Manoj Kumar opowiada o zmaganiach i wynikach USA

• Indie ignorują Yashasvi Jaiswal w meczu z Bangladeszem; czy Virat Kohli rozpocznie mecz z Rohitem Sharmą?