Igrzyska Olimpijskie w Paryżu: Indyjska drużyna hokejowa wchodzi na boisko pokonując kryptonit z Australii | Wiadomości hokejowe

Igrzyska Olimpijskie w Paryżu: Indyjska drużyna hokejowa wchodzi na boisko pokonując kryptonit z Australii |  Wiadomości hokejowe

Ostatni raz Indie odwiedziły Australię w ramach serii testowej pod koniec 2022 roku, aby „odczulić” graczy na drużynę Kookaburras.

„Aby zrozumieć, że jesteśmy wystarczająco dobrzy, aby ich pokonać, jeśli gramy dobrze” – powiedział ówczesny trener Graham Reid. „Musimy mieć pewność, że nasza gra będzie kuloodporna”.

Powodem użycia tego wyrażenia jest fakt, że od pewnego czasu Australia jest Kryptonite indyjskiej męskiej drużyny hokejowej. Po prostu otaczała ich aura, która w jakiś sposób osłabiała Indie.

Od razu przychodzą mi na myśl dwa wyniki: porażka 7:1 w fazie grupowej Igrzysk Olimpijskich w Tokio i nieco ponad rok później porażka 7:0 w finale Igrzysk Wspólnoty Narodów. W obu przypadkach drużyna Indii była blisko szczytu swojej gry, a mimo to w meczu przeciwko Australijczykom przegrała.

Właśnie dlatego Craig Fulton, obecny główny trener, nazywa nadchodzące tournee – rozpoczynające się w sobotę w Perth – papierkiem lakmusowym określającym, na jakim etapie jego zespół znajduje się obecnie na drodze do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Oferta świąteczna

„Oczywiście wszyscy wiedzą, że Australia w pewnym sensie przypomina indyjski zespół straszydeł. Bardzo trudno ich pokonać. Dla wielu z wyjątkiem Niemiec, jak sądzę, są prawdopodobnie zespołem strasznym. Ale to dobre wyzwanie” – powiedział Fulton The Indian Express przed wyjazdem do Australii.

Zespół pod wodzą Harmanpreeta Singha rozegra pięć meczów testowych przeciwko Australii Arana Zalewskiego, wszystkie na stadionie hokejowym w Perth. Igrzyska nabierają dodatkowego znaczenia, ponieważ Indie i Australia znajdują się w tej samej puli na Paryż 2024.

Warto przeczytać!  Aktualizacje IPL Orange Cap i Purple Cap po meczu GT vs CSK: Centurion Sudharshan awansuje na 4. miejsce, Deshpande przewyższa Cumminsa

Historycznie rzecz biorąc, Indie mają słabe wyniki w meczach z Australią. Od 2013 roku obie drużyny spotkały się ze sobą 43 razy, z czego Australia wygrała 28, a Indie wygrały zaledwie 8, a 7 meczów zakończyło się remisem. Jedno z tych 8 zwycięstw miało miejsce podczas tournée Indii po Australii i było to pierwsze bezpośrednie zwycięstwo nad nimi od dokładnie sześciu lat. Ale nawet to zakończyło się ostatecznie porażką w serii 4-1.

„Myślę, że to kwestia mentalna” – powiedział Fulton, wyjaśniając, dlaczego pojawiły się problemy przeciwko Australii. „Szczerze mówiąc, znając psychikę Australijczyków, mają oni tę bezwzględną mentalność w stosunku do większości drużyn. Ale kiedy już z nimi konkurujesz i naprawdę wywierasz na nich presję, staje się to dla nich bardzo trudne. Jeśli jednak nie będziesz na to gotowy w ciągu pierwszych 20 minut i przegrywasz 0:2, 0:3, to jest to inna gra.

„Wtedy są bardzo dobrzy. To tak, jakby trzeba dobrze zacząć, dobrze rywalizować i konsekwentnie przez długi czas. Im dłużej trwa rywalizacja w grze, tym większe masz szanse.

Być może na znak, że sytuacja może się zmienić, Indie znakomicie rywalizowały z drużyną Kookaburras podczas ostatnich spotkań FIH Pro League w Odisha. W pierwszym meczu rozegranym w Bhubaneswar spełnił się najgorszy scenariusz, o którym mówił Fulton, gdy w drugiej minucie Blake Govers strzelił dwa gole.

Warto przeczytać!  Erik ten Hag odszedł, nie mając gdzie się ukryć po porażce Man Utd w meczu z Burnley – 5 punktów do omówienia

Indie zareagowały jednak rewelacyjnie, strzelając cztery gole w pierwszej połowie i objęły prowadzenie 4:2. Jednak Australia zrobiła to samo z Indiami w drugiej połowie w szalonym meczu, w którym padło 10 bramek. Pomimo porażki Fulton powiedział, że miło było wiedzieć, że Indie mogą konkurować na tym poziomie, co zostało dodatkowo potwierdzone remisem 2:2 w regulaminowym czasie gry później w Rourkela.

„Nie sądzę, że kiedykolwiek wcześniej byliśmy na dole w ciągu 90 sekund. Nigdy też nie strzeliliśmy czterech goli w 30 minut. To był naprawdę dziwny mecz, do tej pory naprawdę dobry dla nas mecz. Potem popełniliśmy kilka błędów w drugiej połowie, ale były to też pewne kwestie taktyczne, które możemy zmienić” – powiedział Fulton.

„Wyciągnąłem kilka lekcji o nas i o tym, co możemy zrobić lepiej. A chłopakom podobała się ta gra. Następnie, przygotowując się do drugiego meczu z Australią, pięć minut przed końcem, prowadziliśmy 2:1. Popełniliśmy błąd 2:2 i przegraliśmy rzut karny. Ale jednocześnie byliśmy w tym meczu bardzo dobrzy. Myślę więc, że powoli zaczynamy robić kroki we właściwym kierunku, grając z czołowymi zespołami.

Lekcje Fultona z Pro League skupiały się głównie na stałych fragmentach gry, po obu stronach boiska. Obrona karnych rzutów rożnych i utrzymywanie wysokiego współczynnika konwersji przy stałych fragmentach gry to obszar, który Indie uznały za obszar wymagający poprawy.

Warto przeczytać!  Rishabh Pant napina kolana i talię w swoim najbardziej płynnym uderzeniu IPL 2024

Fulton jest wciąż w trakcie finalizowania składu na mecz w Paryżu, ale zamiast zawężać listę, zdecydował się wyjechać prawie całą podstawową grupą, z czego 27 osób zakwalifikowało się na tournée w Perth. Nie wahał się eksperymentować z różnymi kombinacjami, ale celem nadal będzie pokonanie potężnej Australii w Australii.

Fultonowi podobały się bójki w Odisha, australijski trener Colin Batch określił te zawody jako „niesamowite mecze” i teraz, przez mniej więcej tydzień, obaj mistrzowie taktyki będą szukać szczelin w pancerzach innych. Dla Indii jest to szansa na pokazanie, że Australia nie musi już być drużyną straszydła.