Erik ten Hag odszedł, nie mając gdzie się ukryć po porażce Man Utd w meczu z Burnley – 5 punktów do omówienia

• 27 kwietnia, 2024
  • 6 min read

MAN UTD 1:1 BURNLEY: Późny rzut karny Zekiego Amdouniego zniwelował uderzenie Antony’ego w drugiej połowie, wywierając jeszcze większą presję na Erika ten Haga, którego przyszłość pozostaje niejasna

Po tym, jak Manchester United nie pokonał Burnley, na Eriku ten Hagu będzie wzrastać presja(Obrazy Getty’ego)

Manchester United doznał ciosu w nadziei na miejsce w pierwszej szóstce po stracie kolejnego gola w końcówce meczu z Burnley na Old Trafford (1:1).

United rozpoczęli mecz od ataku, ale nie wykorzystali szeregu okazji do objęcia prowadzenia, a Alejandro Garnacho i Antony byli bliscy objęcia prowadzenia już na początku. Christian Eriksen strzelił obok bramki, a Bruno Fernandes zagrzechotał w słupki, a Czerwone Diabły próbowały zdobyć pierwszego gola.

Pomimo dominacji na początku meczu Burnley powinien był wyjść na prowadzenie przed przerwą, a Andre Onana wykonał serię doskonałych interwencji, aby utrzymać ich na dystans. W miarę upływu czasu drużyna United odzyskała pozycję i objęła prowadzenie w 79. minucie, gdy Antony rzucił się na błąd, po czym wyprowadził drużynę na prowadzenie.

Jednak ich przewaga trwała kilka chwil, gdy Burnley wyrównał. Padło z rzutu karnego, gdy Onana z bohatera stał się złoczyńcą, lekkomyślnie szarżując i uderzając przeciwnika zamiast piłki. To dało Zekiemu Amdouniemu szansę na wyrównanie i właśnie to zrobił, trafiając piłką z miejsca.

Skończyło się wynikiem 1:1, a United stracili szansę na ugruntowanie swojego miejsca w pierwszej szóstce. Oto pięć punktów do dyskusji z meczu…

Antoniego z rzadkim uderzeniem

Antony, który wcześniej zmarnował kilka okazji, myślał, że wygrał mecz dla United. W 79. minucie Brazylijczyk odbił się po luźnym podaniu Sandera Berge, po czym wpadł na bramkę. Następnie Antony zachował spokój, po czym skierował piłkę w dolny róg za Muriciem.

Warto przeczytać!  Sanju Samson prawdopodobnie zostanie bramkarzem pierwszego wyboru Indii na Puchar Świata T20

To był piękny finisz Antony’ego, który przed swoim uderzeniem przeciwko Burnley nie strzelił gola w Premier League od ponad roku. Obecnie ma na swoim koncie trzy gole we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie, a wcześniej strzelał przeciwko Newport i Liverpoolowi w Pucharze Anglii.

Dobro, zło i Onana

Dołącz do debaty! Co sądzisz o występie Man Utd przeciwko Burnley? Daj nam znać tutaj.

Warto przeczytać!  Wizja Rohita Sharmy na 20:20: indyjski kapitan mówi, że potrzebuje czterech zawodników w składzie na Puchar Świata T20 | Wiadomości krykieta
Warto przeczytać!  Mendis i Bouchier zostali uznani Graczami Miesiąca ICC w marcu