Rozrywka

Matt Rife wywołuje reakcję w związku z żartem o przemocy domowej i fałszywymi przeprosinami

  • 21 listopada, 2023
  • 3 min read
Matt Rife wywołuje reakcję w związku z żartem o przemocy domowej i fałszywymi przeprosinami


Obejrzyj Nagroda muzyczna magazynu Billboard

Komik Matt Rife wywołał kontrowersje swoim specjalnym programem Netflix „Natural Selection”, który pojawił się 15 listopada w serwisie streamingowym. Program specjalny rozpoczyna się żartem na temat przemocy domowej. W czymś, co wyglądało na przeprosiny zamieszczone w jego historii na Instagramie, Rife skierował każdego, kto poczuł się urażony jego żartami, do łącza prowadzącego do strony internetowej poświęconej hełmom dla specjalnych potrzeb.

Na początku „Doboru naturalnego” Rife opowiada historię, jak będąc z przyjacielem w „zapadkowej” restauracji w Baltimore, zauważył, że ich kelnerka ma podbite oko. Zastanawiają się, dlaczego w restauracji nie miałaby kelnerka pracować wyłącznie w kuchni, żeby klienci nie widzieli jej podbitego oka. Rife żartuje: „Tak, ale mam wrażenie, że gdyby umiała gotować, nie miałaby tego podbitego oka”.

Rife mówi publiczności, że żartował, że „po prostu testuje grunt, żeby zobaczyć, czy będziecie się dobrze bawić, czy nie”. Dodaje: „Uważam, że jeśli zaczniemy program od przemocy domowej, reszta serialu powinna przebiegać gładko”.

Żart wywołał kontrowersje w mediach społecznościowych kilka dni po debiucie streamingowym „Natural Selection” do tego stopnia, że ​​20 listopada Rife w swojej historii na Instagramie przedstawił pozorowane przeprosiny.

„Jeśli kiedykolwiek poczułeś się urażony opowiedzianym przeze mnie żartem, oto link do moich oficjalnych przeprosin” – napisał obok linku o treści: „Dotknij, aby rozwiązać problem”. Po kliknięciu link przekierowywał obserwujących na stronę internetową poświęconą zdrowiu, gdzie mogli kupić kaski dla specjalnych potrzeb. Naśmiewanie się z widzów zdenerwowanych jego żartem o przemocy domowej poprzez przywoływanie specjalnych potrzeb tylko podsyciło kontrowersje.

Różnorodność skontaktował się z przedstawicielem Rife’a w celu uzyskania dalszego komentarza.

„Natural Selection” to pierwsza specjalna komedia Rife’a w serwisie Netflix, po tym jak Rife stał się wirusową gwiazdą komedii w mediach społecznościowych dzięki filmom opublikowanym na TikTok i innych platformach. W niedawny wywiad z RóżnorodnośćRife mówił, że chciał, aby „Dobór naturalny” podobał się zarówno mężczyznom, jak i kobietom, ponieważ jego filmy w mediach społecznościowych często są skierowane bardziej do żeńskiej publiczności.

„Jednym z największych błędnych wyobrażeń na temat tego, z czego jestem wyśmiewany w Internecie, jest to, że ludzie mówią: «Och, on ma tylko żeńskie fanki»” – powiedziała Rife. „Na początku tak, bo naprawdę spodobał mi się TikTok, w którym dominują kobiety… Rozumiem więc taką perspektywę. Ale kiedy przychodzisz na występy, to znaczy, że jest 50/50. Wychodzą pary. Przychodzą grupy kolesi. W tym odcinku chciałam poruszyć jedną z kwestii: pokazać ludziom, że pomimo tego, co o mnie sądzicie w Internecie, nie poświęcam swojej kariery kobietom”.

„Twierdzę, że to wydarzenie jest o wiele bardziej przeznaczone dla facetów” – kontynuował. „Chciałem, żeby to było wyjątkowe dla wszystkich. Jestem dumny, że robię swoją komedię dla każdego. To nie jest dla określonej grupy demograficznej. Myślę, że gdyby ludzie po prostu dali temu szansę, bez wchodzenia w to i mówienia: „och, tylko dziewczyny go lubią” lub „ludziom podoba się tylko jego twarz”. Jeśli dasz mu szansę, myślę, że ci się spodoba.

„Natural Selection” Rife’a można już oglądać w serwisie Netflix.


Źródło

Warto przeczytać!  9 najbardziej dziwacznych cytatów - The Hollywood Reporter