Podróże

WestJet przywraca sezonowe usługi transatlantyckie do Halifax z ciągłymi połączeniami do Dublina, Edynburga i Londynu

  • 16 listopada, 2023
  • 4 min read
WestJet przywraca sezonowe usługi transatlantyckie do Halifax z ciągłymi połączeniami do Dublina, Edynburga i Londynu


WestJet przywraca sezonowe usługi transatlantyckie do Halifax z ciągłymi połączeniami do Dublina, Edynburga i Londynu

Dzięki pomyślnemu wykorzystaniu rosnącej floty Boeingów 737 MAX letni rozkład linii lotniczych odblokowuje Atlantic Gateway i przywraca ważne połączenia transatlantyckie

HALIFAX, NS, 16 listopada 2023 r /CNW/ – Do WestJet dołączyli dziś partnerzy społeczni i kluczowe zainteresowane strony, aby uczcić ogłoszenie długo oczekiwanego powrotu tej linii lotniczej do usług transatlantyckich Halifax. Z zaplanowanym letnim połączeniem do Londyn, Dublin I Edynburgstrategiczne inwestycje WestJet uwolnią nowy potencjał Halifaxa ekonomię biznesową, rekreacyjną i turystyczną.

Andrew Gibbons, wiceprezes WestJet ds. zewnętrznych stoi obok kluczowych interesariuszy społecznych (Grupa CNW/WESTJET, partnerstwo z Alberty)

„W służbie naszych cennych relacji z prowincją, lotniskiem, partnerami i gośćmi, jesteśmy podekscytowani możliwością wznowienia usług pomiędzy Halifax I Europawzmacnianie kluczowych połączeń regionu z globalnymi węzłami komunikacyjnymi, turystyką i gospodarką biznesową” – powiedział wiceprezes WestJet ds. zewnętrznych, Andrzeja Gibbonsa. „Dzisiejsze uroczystości potwierdzają nasze zaangażowanie na rzecz miasta Halifax i okolic, urzeczywistniając naszą obietnicę zwiększenia możliwości podróżowania w celach wypoczynkowych Kanada Atlantycka i dalsze łączenie naszych gości z ludźmi i miejscami, które najbardziej kochają.”

Letnia przepustowość transatlantycka WestJet od Halifax

Warto przeczytać!  Dokąd zmierzamy w 2023 roku?

Wraz ze wzrostem pozycji Grupy WestJet jako Kanada wiodąca rekreacyjna linia lotnicza, od wybrzeża do wybrzeża, wznowienie usług przez WestJet pomiędzy Kanada Atlantycka I Europa zwiększy przepustowość krytycznego rurociągu turystycznego pomiędzy Nowa Szkocja I Europa.

Trasa WestJet

Częstotliwość

Data rozpoczęcia

Wyjazd

czas (lokalny)

Czas przybycia

(lokalny)

Halifax – Londyn

(Gatwicka)

4x/tydz

28 kwietnia

11:00 wieczorem

9:04

Londyn (Gatwick)

-Halifax

4x/tydz

29 kwietnia

11:00 rano

13:46

Halifax – Dublin

4x/tydz

19 czerwca

22:30

7:55

Dublin – Halifax

4x/tydz

20 czerwca

9:30 rano

11:32

Halifax –

Edynburg*

3x/tydz

20 czerwca

22:40

8:04

Edynburg –

Halifax*

3x/tydz

21 czerwca

9:30 rano

11:38

*Nowa trasa, która nie była wcześniej obsługiwana

Dodatkowe cytaty

„WestJet od kilku lat łączy Halifax Stanfield z kluczowymi kierunkami w Europie i jesteśmy podekscytowani, że latem przyszłego roku ponownie zaoferują trzy trasy transatlantyckie bez przesiadek” – powiedział Joyce’a CarteraPrezydent i CEO, Halifax Zarząd Międzynarodowego Portu Lotniczego. „Dublin i Londyn Gatwick były w przeszłości popularnymi trasami, zarówno wśród Kanadyjczyków, jak i Europejczyków z Atlantyku, dlatego z radością informujemy, że Edynburg do naszej mapy tras w 2024 r.”

Warto przeczytać!  10 tanich miejsc do odwiedzenia w Azji w 2023 roku

„Jesteśmy podekscytowani powrotem bezpośrednich lotów WestJet do tych kluczowych miejsc docelowych. Europa jest ważnym rynkiem dla Nowa Szkocja, a loty bezpośrednie odgrywają kluczową rolę w wykorzystywaniu tych rynków, ponieważ ludzie chcą spędzać mniej czasu w transporcie, a więcej w miejscu docelowym. Powrót tych tras pomaga nam połączyć się z rynkiem światowym, przynieść nowe inwestycje, wesprzeć rozwój turystyki i promować naszą prowincję jako wspaniałe miejsce do odwiedzania, życia i inwestowania” – powiedziała Szanowna Susan Corkum-Greek, Minister Rozwoju Gospodarczego.

„Jesteśmy zachwyceni, że West Jet odnawia swoje zaangażowanie w Halifax i Martimes, dodając nowe bezpośrednie loty przez staw, będący dla wielu cenionym celem podróży, obiecujący dobrodziejstwo dla turystyki w naszym regionie. Brawa dla Joyce’a Cartera i jej zespołowi za wyjątkową pracę mającą na celu zwiększenie dostępu lotniczego do i z międzynarodowego lotniska Halifax Stanfield” – powiedziała burmistrz Mike’a Savage’a.

O WestJecie

W ciągu 27 lat obsługi Kanadyjczyków WestJet obniżył ceny biletów lotniczych o połowę i zwiększył liczbę pasażerów latających w Kanadzie Kanada do ponad 50 proc. WestJet wystartował w 1996 roku z trzema samolotami, 250 pracownikami i pięcioma kierunkami, a z biegiem lat liczba ta rozrosła się do ponad 180 samolotów i 14 000 pracowników, obsługujących ponad 100 miejsc docelowych w 26 krajach.

Warto przeczytać!  10 najlepszych miast, które nowi podróżnicy powinni odwiedzić w USA

Więcej informacji na temat WestJet można znaleźć na stronie westjet.com.

Połącz się z WestJet na Facebooku pod adresem facebook.com/westjet

Śledź WestJet na Twitterze pod adresem twitter.com/westjet i twitter.com/WestJetNews

Obserwuj WestJet na Instagramie instagram.com/westjet/

Subskrybuj WestJet na YouTube pod adresem youtube.com/westjet

Przeczytaj newsroom WestJet na stronie westjet.com/en-ca/news

SOURCE WESTJET, spółka partnerska z Alberty

Dalsze informacje: Aby skontaktować się z działem relacji z mediami WestJet, wyślij wiadomość e-mail na adres media@westjet.com
Źródło