Rozrywka

Zwycięzcy, oceny na żywo, reakcje i najważniejsze momenty przed serią Survivor

 • 21 listopada, 2023
 • 11 min read
Zwycięzcy, oceny na żywo, reakcje i najważniejsze momenty przed serią Survivor


Witamy w relacji na żywo Bleacher Report z odcinka WWE Raw przed Survivor Series.

Ponieważ tematem przewodnim tegorocznej gali pay-per-view były gry WarGames, kierownictwo zarezerwowało po jednym członku każdej męskiej drużyny, aby walczył o prawo do przewagi wejściowej podczas PPV.

Widzieliśmy także, jak Chad Gable zmierzył się z Shinsuke Nakamurą, potężna Raquel Rodriguez zmierzyła się z Nią Jax, a Becky Lynch zmierzyła się z Xia Li.

Na koniec Drew McIntyre odniósł się do swoich działań z zeszłego tygodnia i swojego statusu w Dniu Sądu. Przyjrzyjmy się wszystkiemu, co wydarzyło się w poniedziałkowy wieczór.Po krótkim pakiecie wideo Raw otworzyło się z Drew McIntyre na ringu. Tłum buczał, ale on zapewnił, że wszyscy go słuchają.

Powiedział, że każdy, kto odwrócił się od niego plecami, nigdy nie był jego fanem i nie obchodzą go ci fani. Wyśmiał Jeya Uso za to, że nigdy nie przeprosił ludzi, których oszukał, gdy był w The Bloodline.

Opowiadał o wszystkim, co poświęcił dla swojej rodziny i o tym, jak rodzina Jeya odebrała mu najwspanialszą chwilę, kiedy w końcu mógł wystąpić przed rodziną w Europie.

Powiedział, że nie dołączy do Dnia Sądu, ale Rhea Ripley dała mu szansę na umieszczenie Jeya w klatce i zamierza z niej skorzystać. To skłoniło Jeya do odpowiedzi, ale Judgment Day pojawił się za McIntyre, aby zapewnić wsparcie. W końcu do Jeya dołączył także jego zespół WarGames.

Pojawił się Adam Pearce i powiedział, że nie chce, aby ktokolwiek z żadnej z drużyn walczył, a każdy, kto by to zrobił, kosztowałby ich drużynę przewagi na PPV. Powiedział także zespołowi Babyface, aby przed końcem wieczoru wybrał piątego członka zespołu.

McIntyre wykonał świetną robotę w swojej części tego segmentu, ale wszystko, co nastąpiło później, wydawało się w pewnym stopniu wymuszone, aby doprowadzić oba zespoły do ​​starcia, co byłoby bardziej przydatne pod koniec programu niż na początku.

Stopień: B-

Godne uwagi momenty i obserwacje

 • Czy włosy McIntyre’a powoli stawały się ciemniejsze? Kiedyś był brązowy, ale obecnie wygląda prawie jak czarny.
 • Pearce pozwolił zespołom wybrać, który członek będzie walczył w tym programie, aby uzyskać przewagę w WarGames.W tym tygodniu odbyło się spotkanie potęg, kiedy Jax i Rodriguez zmierzyli się w meczu pojedynczym.

Rozmiar Jaxa dał jej przewagę, więc była w stanie przejąć kontrolę na początku walki. Często gadała bzdury, dopóki Rodriguez nie powrócił i nie wyrzucił jej z ringu po wślizgu barkiem.

Wróciliśmy po przerwie i zobaczyliśmy Jax z powrotem na miejscu kierowcy, po tym jak zaczęła skupiać swoje ataki na plecach przeciwnika. Kiedy Rodriguez próbowała, nie była w stanie podnieść Jaxa na ramiona ze względu na obrażenia, które odniosła. Kiedy nie była w stanie trafić bombą wspomaganą, Jax wykorzystał okazję, aby trafić jej finiszerem i wygrać.

To było lepsze, niż się spodziewano, i przyzwoite starcie w stylu „Nieodpartej siły kontra nieruchomy obiekt”. Rodriguez zawsze wygląda najlepiej, gdy staje twarzą w twarz z kimś zbliżonym do jej wzrostu lub większym, więc była tutaj największą atrakcją.

Wynik: Nia Jax pokonała Raquel Rodriguez

Stopień: B-

Godne uwagi momenty i obserwacje

 • Dostaliśmy krótki moment za kulisami, kiedy Damian Priest powiedział Ripleyowi, że chce walczyć w meczu o przewagę, ale Ripley powiedział, że muszą poczekać, aż McIntyre omówi to w grupie. Ksiądz wydawał się z tego powodu niezadowolony.
 • Rodriguez trafił ładnym crossbody z fartucha w podłogę.
 • Uderzenie Rodrigueza w korkociąg wyglądało bardziej jak wyrok, ale nadal wyglądało dobrze.Zanim Lynch wejdzie do klatki w niedzielę na WarGames, w tym tygodniu miała do załatwienia kilka osobistych spraw z Li. Lyra Valkyria była w tłumie, aby oglądać Li, ponieważ obecnie toczą spór.

Mecz rozpoczął się od przejęcia kontroli przez Li, ale strategiczne obalenie Lyncha odwróciło sytuację i dało The Manowi prowadzenie aż do chwili, gdy Li odzyskał przewagę przed przerwą.

Kiedy program powrócił, Lynch zaczął dawać pewne oznaki życia. Wymienili kilka dużych ruchów i prawie upadków, zanim The Man w końcu powstrzymał Li i dobił do trzech za pomocą Manhandle Slam.

To był niezwykle zacięty i pełen energii mecz, w którym Li wyglądała znacznie lepiej niż dotychczas w głównym składzie. Potrzebowała takiego występu, nawet jeśli miałaby przegrać.

Kiedy w tłumie pojawił się przycisk Damage CTRL, aby rozpocząć walkę, koledzy z drużyny Lyncha pojawili się, aby zamienić ją w wielką bójkę.

Wynik: Becky Lynch pokonała Xia Li

Stopień: B+

Godne uwagi momenty i obserwacje

 • Rywalizacja Li w tym samym czasie na Raw i NXT to duży krok naprzód w stosunku do tego, że przez większą część 2023 roku w ogóle nie występował w telewizji.
 • WWE przywróciło błyskawiczną grafikę wejścia Li, co było świetne do zobaczenia. Była to jedna z niewielu fajnych grafik AR, jakich używało WWE.
 • Część farby Li zetarła się z twarzy Lyncha w taki sposób, że prawie wyglądało, jakby miała ogromne, podbite oko.
 • Cokolwiek Li próbowała zrobić, kołysząc Lyncha na ramionach, prawdopodobnie nie było tym, co faktycznie widzieliśmy. Wyglądało, jakby coś poszło nie tak, ale trudno powiedzieć, co zamierzała zrobić.Ludwig Kaiser chciał udowodnić, że nie potrzebował pomocy Giovanniego Vinci, aby pokonać Johnny’ego Gargano, gdy obaj spotkali się w tym tygodniu w rewanżu, ale na wszelki wypadek Tommaso Ciampa był przy ringu jako rezerwowy.

To dwóch chłopaków, którzy na przestrzeni lat byli ze sobą na ringu dziesiątki razy, więc wykształciła się już między nimi świetna chemia i wiedzą, jak podkreślać nawzajem swoje mocne strony.

Kaiser wykonał świetną robotę, sprzedając wszystkie szybkie ataki Gargano, podczas gdy Gargano robił to samo dla Kaisera, gdy go obezwładniał.

Obaj są tak dobrzy w tym, co robią, że ludzie byliby zszokowani, gdyby udało im się stworzyć coś innego niż zabawny mecz przy tak dużej ilości czasu, jaki im dano.

Vinci wyszedł z pomocą i patrzył, jak Gargano zdobywa zwycięstwo. Nawet Vinci wydawał się mieć lekki uśmiech na twarzy.

Wynik: Johnny Gargano pokonał Ludwiga Kaisera

Stopień: B+

Godne uwagi momenty i obserwacje

 • Wymowa imienia Kaiser przez Samantę Irvin z jakiegoś powodu jest taka kojąca.
 • Sposób, w jaki Kaiser przeciwstawił się samobójczemu nurkowaniu, wyglądał świetnie.
 • Gargano i Ciampa, posiadający odpowiedni sprzęt, w dużym stopniu przyczyniają się do tego, że ich zespół czuje się bardziej długoterminowo niż w NXT.
 • Kontra Kaisera z uderzeniem gutwrench wyglądała niesamowicie.Po ustawieniu się w segmencie za kulisami, zorganizowaliśmy Fatal 4-Way z czterema kobiecymi zespołami tagów, aby znaleźć nowe pretendentki do tytułów tagów kobiet.

Natalya i Tegan Nox, Katana Chance i Kayden Carter, Indi Hartwell i Candice LeRae oraz Ivy Nile i Maxxine Dupri utworzyły cztery drużyny.

Każdy mecz, w którym bierze udział ośmiu zawodników, będzie trudny do poprowadzenia, a jest jeszcze trudniej, gdy zostaną podzieleni na cztery drużyny, a nie w ustawieniu czterech na czterech.

W tym meczu było kilka ciekawych momentów, ale nie było w nich zbyt wiele. Miło było mieć w poniedziałek na ringu tak wiele kobiet, ale z perspektywy ringu był to najsłabszy mecz, jaki rozegraliśmy.

Jednak mogło to być najzabawniejsze dzięki Chelsea Green i Piper Niven, które oprócz niektórych spotów z udziałem wielu kobiet zabawiały się w komentarzach.

Nox ostatecznie zwyciężyła dla swojej drużyny i zdobyła szansę na tytuł przeciwko Greenowi i Nivenowi.

Wynik: Tegan Nox i Natalya pokonały trzy inne drużyny i zdobyły szansę na tytuł mistrza kobiet

Stopień: C+

Godne uwagi momenty i obserwacje

 • Duże miejsce przy ringu, kiedy Dupri wskoczył na wszystkich, wyglądało dobrze, nawet jeśli wydawało się nieco wymyślne, aby wszyscy znaleźli się w tym samym miejscu.
 • Oznacz drużyny w pasującym sprzęcie FTW.
 • Niven śmiał się z komentarzy za każdym razem, gdy ktoś został mocno uderzony, co było zabawne.The Miz i Gunther spotkali się na ringu, aby porozmawiać o bzdurach i pogłębić swój feud o tytuł IC. Rozmawiali przez długi czas, zanim segment zakończył się uderzeniem The Miza z dołu i wykończeniem Gunthera.

Następny w kolejce był pojedynek Nakamura vs. Gable. W ostatnich tygodniach Nakamura likwidował członków Akademii Alpha, więc przywódca grupy uznał, że jego obowiązkiem jest pozbycie się go.

Gable wykorzystał swoje umiejętności w zapasach amatorskich, aby na początku meczu kilka razy powalić Nakamurę. Kilka razy zmieniali się pod kontrolą, ale tempo w pierwszej połowie było kontrolowane przez byłego olimpijczyka.

W drugiej połowie Nakamura zaczął częściej atakować, ale Gable nadal wydawał się mieć kontrolę nad grą przez większość czasu. Ostatecznie Nakamura wygrał, ale nie z Kinszasą. Aby pokonać Gable’a, musiał użyć kombinacji przypinającej, więc w przyszłości może nastąpić jeszcze jedno spotkanie.

To był fajny mecz i najlepszy w serii Nakamura vs. Alpha Academy. Dobrze wyglądający Gable w starciu z innymi przeciwnikami nie jest zaskoczeniem, ale musi zacząć wygrywać niektóre z ważniejszych meczów.

Wynik: Shinsuke Nakamura pokonał Chada Gable’a

Stopień: B+

Godne uwagi momenty i obserwacje

 • Valhalla i Ivar zamieścili krótką promocję w pakiecie wideo, w którym mieli wyzwać Bronsona Reeda na pojedynek w przyszłym tygodniu.
 • Kontratak Gable’a z Dobrymi Wibracjami wyglądał świetnie ze względu na jego wyraz twarzy. Wyglądał na niemal urażonego, że Nakamura użył wobec niego takiego ruchu.
 • Pełny suplex Nelsona z Gable był rześki.Główne wydarzenie gali w tym tygodniu zadecydowało o tym, która drużyna będzie miała przewagę przed rozpoczęciem WarGames w ten weekend, ale McIntyre chciał też przy okazji wyładować na Uso część swoich frustracji.

Stanęli twarzą w twarz i Jey oddał pierwszy strzał, rozpoczynając wymianę prawych rąk. Co zaskakujące, Uso zyskał przewagę po wymianie ciosów, ale McIntyre strzelił pierwszego bliskiego upadku po mocnym łokciu w plecy.

W trakcie meczu kilkakrotnie wymieniali się kontrolą, abyśmy nie mogli zgadywać i sprawić, że wynik byłby mniej przewidywalny, nawet jeśli wydawało się to przesądzone.

To było zdecydowanie zabawne, ale z jakiegoś powodu nie wydawało się głównym wydarzeniem. Wydawało się, że tak będzie lepiej w środku przedstawienia, ale problem polega na tym, że nic innego na karcie nie pasowałoby lepiej w tym miejscu.

Szkocki wojownik ciągle mówił o tym, jak chciał wyeliminować Uso na dobre, ale walczył w tym meczu jak w każdym innym, ale dlatego poczucie osobistej wrogości nigdy nie było tak silne, jak powinno.

McIntyre odniósł zaskakująco czyste zwycięstwo dzięki Future Shock DDT zamiast zwykłego Claymore Kick. Występ zakończył się walką dwóch drużyn WarGames na ringu.

Cody Rhodes ujawnił, że ostatnim członkiem ich grupy będzie Randy Orton, co ma pewne oczywiste wskazówki dotyczące kontekstu.

Wynik: Drew McIntyre pokonał Jeya Uso

Stopień: B

Godne uwagi momenty i obserwacje

 • Sposób, w jaki Ripley patrzy na McIntyre’a, powinien wzbudzić zazdrość Doma.
 • Zasady WarGames są właściwie dość łatwe do zrozumienia, ale w jakiś sposób WWE sprawia, że ​​brzmią one bardziej skomplikowanie.
 • McIntyre zawsze świetnie radzi sobie z bzdurami na ringu, ponieważ słychać go ponad hałasem tłumu.W tym tygodniu odcinek Raw dostarczył kilku przyjemnych akcji na ringu i solidnego występu na pożegnanie przed rozpoczęciem Survivor Series w ten weekend.

W poniedziałkowym odcinku w różnych meczach, segmentach i pakietach wideo wystąpiło oszałamiające 27 kobiet, co może być swego rodzaju rekordem w przypadku programu spoza Royal Rumble.

Każdy mecz był w pewnym sensie przyjemny, ale najlepszy występ wieczoru przypadł Gargano i Kaiserowi, a Lynch i Li byli blisko drugiego miejsca.

WarGames to zawsze ciekawa propozycja, a powrót Ortona na PPV sprawi, że fani w Chicago będą się świetnie bawić.

Ogólnie rzecz biorąc, wydaje się, że programowanie WWE ostatnio nabrało tempa. Nie jest idealnie, ale występy były niezmiennie przyjemniejsze od początku do końca.

Stopień: B+


Źródło

Warto przeczytać!  Tori Spelling „nie mogła przestać” oglądać przyjaciółki Denise Richards w OnlyFans, wydała 400 $ w 2 dni