Biznes

Państwowy ośrodek wypoczynkowy pod młotek. „Złoty Sen” za 4,69 mln zł

  • 20 listopada, 2023
  • 3 min read
Państwowy ośrodek wypoczynkowy pod młotek. „Złoty Sen” za 4,69 mln zł


„To wyjątkowe miejsce na terenie Dolnego Śląska. To właśnie tutaj mogą Państwo znaleźć wszystko to, co jest niezbędne do idealnego wypoczynku” – dowiadujemy się ze strony internetowej ośrodka „Złoty Sen”. Położony jest nad jeziorem „wśród karkonoskich lasów” i 3 km od XIII-wiecznego Zamku Czocha. 

„Złoty Sen” zawiesił działalność hotelową, zaprasza gości tylko do kawiarni. Wcześniej organizował też szkolenia, spotkania integracyjne oraz konferencje. Jedną z proponowanych atrakcji była strefa spa i wellness. Kompleks posiada 102 miejsca noclegowe – w hotelu i domkach campingowych. Doba w 2-osobowym apartamencie z kominkiem kosztowała od 260 do 320 zł, a w jednoosobowym pokoju – od 130 do 160 zł. 

Jak dowiadujemy się z „Ogłoszenia na Dzierżawę”, oprócz budynków hotelowych ośrodek posiada kąpielisko z plażą, pełnowymiarowe boisko sportowe z oświetleniem oraz zapleczem, boisko do koszykówki, dwa korty tenisowe, siłownię, dwie sauny, gabinet masażu. Należą do niego wypożyczalnia sprzętu wodnego i gokartów, a także stadnina koni i ogródek zoologiczny z kucami, kozami, owcami i baranami.

Ośrodek należy do Elbest Hotels – firmy będącej właścicielem i zarządcą 10 hoteli i restauracji. Są one położone w centrum kraju, na wyspie Wolin, w Beskidach, Karkonoszach, Bieszczadach i Dolnym Śląsku. 

Elbest Hotels jest własnością Polskiego Holdingu Hotelowego (PHH) – utworzonej w 2018 r. spółki Skarbu Państwa. Obecnie posiada ona ponad 50 hoteli i obiektów z blisko sześcioma tysiącami pokoi. Jako franczyzobiorca PHH współpracuje m.in. z Marriott International, Hilton International, Best Western Hotels & Resorts oraz InterContinental Hotels Group. 

Ani Elbest, ani Polski Holding Hotelowy nie uzasadniły, dlaczego postanowiły pozbyć się dolnośląskiego ośrodka. Gheorghe Marian Cristescu, prezes PHH, poinformował za pośrednictwem propertynews.pl, że „do sprzedaży trafiają wyłącznie obiekty, które nie spełniają standardów sieci„. Portal informuje, że spółki PHH „zbywają również aktywa bez potencjału dla ewentualnej realizacji przyszłych inwestycji”. Do takich zalicza się m.in. „grunt w pobliżu lotniska Kraków-Balice”.

Ogłoszony przez Elbest Hotels pisemny przetarg nieograniczony na dzierżawę nieruchomości już trwa. Termin składania ofert mija 30 listopada o 12:00. 


Źródło

Warto przeczytać!  Szef Fakro mówi, czego brakuje w Polsce. "Mógłbym płacić pracownikom dwa razy więcej"