Sport

Nagrody meczowe po wyczerpującym zwycięstwie Bayernu Monachium 2:1 nad Eintrachtem Frankfurt

• 27 kwietnia, 2024
  • 4 min read

Harry Kane zdobył w tym sezonie swój 12. wielobramkowy mecz, gdy Bayern Monachium pokonał Eintracht Frankfurt 2:1 na Allianz Arena. W pierwszej połowie obie drużyny wymieniły bramki, a system VAR zauważył faul poza piłką w polu karnym i w 61. minucie Bayern przyznał zwycięski rzut karny.

Dzięki dzisiejszej porażce z Dortmundem Bayern oficjalnie zapewnił sobie miejsce w czołowej czwórce Bundesligi i miejsce w przyszłorocznej Lidze Mistrzów. Frankfurt ma pięć punktów przewagi nad Freiburgiem, który stara się utrzymać szóste miejsce i miejsce w przyszłorocznej Lidze Europy.

Zmiana koszulki: Hugo Ekitike

W 23. minucie Ekitike znakomicie przedryblował pomiędzy Thomasem Müllerem i Konradem Laimerem, a następnie pięknym strzałem minął Manuela Neuera. Frankfurt oddał tylko trzy celne strzały z wynikiem 0,44 xG, więc nieprawdopodobne wykończenie Ekitike okazało się jeszcze ważniejsze.

Omar Marmoush częściej schodził za obrońcą Bayernu, ale nigdy tak naprawdę nie zagrażał jego wykończeniu. Gdyby Junior Dina Ebimbe nie upadł po pchnięciu Harry’ego Kane’a pod koniec pierwszej połowy, mógłby zdobyć tę nagrodę po zdobyciu zielonego gola. Ebimbe miał kilka bardziej imponujących momentów, ale nie udało im się przełożyć ich na nic, co wpłynęłoby na wynik meczu.

Warto przeczytać!  „Rohit Sharma nie będzie w MI w przyszłym roku…”: Wasim Akram wtrąca nazwisko KKR wraz z Gautamem Gambhirem, odniesienie do Shreyasa Iyera

Der Kaiser: Noussair Mazraoui

Przez większą część sezonu kibice i krytycy Bayernu lamentowali nad brakiem prawego obrońcy w składzie. Joshua Kimmich rozwiązał ten problem, ale jeszcze bardziej zaskakujące było to, że Mazraoui w kwietniu zrobił postęp i wyglądał na bardziej komfortowo niż Alphonso Davies na lewym obrońcy.

Mazraoui rozegrał solidne 70 minut, wygrywając pięć z sześciu pojedynków w parterze i oba wyzwania w powietrzu. Może nie posiada takich umiejętności ofensywnych jak Davies, ale radzi sobie ze swoimi obowiązkami i odzyskał zaufanie Thomasa Tuchela.

Fußballgott: Konrad Laimer

Przez pierwszą tercję meczu Laimer był najlepszym zawodnikiem na boisku. Odegrał kluczową rolę w wywieraniu presji w środku pola i kierowaniu piłki na skrzydła.

W dziewiątej minucie Laimer przeskoczył niedokładne podanie Williana Pacho, przedarł się przez dwóch innych obrońców i skierował piłkę bezpośrednio w stronę bezbronnego Kevina Trappa. Laimer spokojnie podał piłkę Harry’emu Kane’owi, który z łatwością przejął piłkę i dał Bayernowi przewagę na początku.

Gdyby nie niefortunne pukanie, które zmusiło go do pokonania go w 28. minucie, Laimer prawdopodobnie zdobyłby dziś główną nagrodę.

Warto przeczytać!  „Będę w stanie odpowiedzieć na to pytanie po…”: Sourav Ganguly o wyborze Rishabh Pant do Pucharu Świata T20

Der Bomber: Thomas Müller

Wszyscy czterej dzisiejsi napastnicy są po trzydziestce, więc oczekiwanie błyskawicznego ataku nigdy nie wchodziło w grę. Laimer strzelił pierwszego gola zupełnie sam, z niczego, a drugi gol był prezentem od Robina Kocha, który rzucił sfrustrowanym łokciem w stronę Müllera.

W 45. minucie Müller pięknie podał do Raphaëla Guerreiro, ale Guerreiro został odrzucony z bliskiej odległości przez Trappa i stolarzy. W dziwny sposób to, że Müller wyciągnął łokieć Kocha, zadecydowało o różnicy w meczu.

Mistrz meczu: Harry Kane

Kane spokojnie zdobył oba gole, dośrodkowanie z gry i rzut karny. Kane nie zrobił nic szczególnego, by zdobyć któregokolwiek gola, ale postarał się wykorzystać dogodne okazje. Każdy kibic, który miał do czynienia z Raheemem Sterlingiem lub Timo Wernerem, wie, że nie zawsze gwarantuje się wolne gole.

Praca Kane’a na środku pola i w defensywie nie jest widoczna w statystykach, ale on ciągle wracał do gry, oferując dodatkowe wsparcie w posiadaniu piłki. Chęć pozbawienia Ebimbe wspomnianej szansy w pierwszej połowie prawdopodobnie zmieniła przebieg meczu.

Na trzy mecze do końca (Stuttgart, Wolfsburg i Hoffenheim) Kane potrzebuje sześciu goli w Bundeslidze, aby pobić rekord strzelecki Roberta Lewandowskiego w jednym sezonie.

Warto przeczytać!  „Shreyas Iyer jest…”: Nitish Rana przekazuje aktualne informacje na temat kondycji kapitana KKR | Wiadomości krykieta

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym meczu, w tym o jego konsekwencjach dla meczu z Realem Madryt, obejrzyj nasz program pomeczowy Bawarski Podcast Works!